1% gyűjtés a Ferences Alapítvány javára

Személyi jövedelemadója 1%-át 2024-ben május 21-ig ajánlhatja fel egy regisztrált civil szervezetnek, további 1%-át pedig valamely technikai számmal rendelkező vallási közösségnek.

1%

A Ferences Alapítvány (adószám: 18209778-1-41) a Magyarok Nagyasszonya Ferences Rendtartomány (magyarországi ferencesek) központi alapítványa.

Kép leírása

Az idei 1%-os felajánlásokat a következő szolgálati és missziós céljainkra tervezzük fordítani:

• Idős embertárasaink: az Esztergomi Ferences Szociális Otthon támogatása
  • Autizmussal élők: az Autista Segítő Központ támogatása
  • Lelki segítségre szorulók: a Kilátó Ferences Mentálhigiénés és Lelkigondozói Szolgálat támogatása
  • Nehéz sorsú gyerekek: a Kárpátalján élő, nehéz sorsú gyerekek támogatása
  • Ferences Alapítvány: az alapítványi működés támogatása (adományszervezés, ferences szolgálatok segítése szaktudással és erőforrással)

Kép leírása

Személyi jövedelemadó 1%-át az alábbi módokon ajánlhatja fel 2024-ben:

• elektronikusan (ügyfélkapun keresztül)
    • az eSZJA (https://eszja.nav.gov.hu/) felületén,
    • az ÁNYK-ban a bevallás „EGYSZA” lapját is kitöltve vagy
    • külön, a 23EGYSZA-nyomtatvány kitöltésével, illetve
  • papíralapon (személyesen vagy postai úton)
    • 1%-nyilatkozatát („EGYSZA” nevű dokumentum) az SZJA-bevallással együtt eljuttathatja a lakóhelyéhez tartozó NAV-fiókhoz, vagy
    • 2024. május 10-ig a munkáltatójának/könyvelőjének is leadhatja.

Köszönjük, ha adója 1%-át a magyarországi ferenceseknek, a +1%-ot pedig a Magyar Katolikus Egyháznak (technikai szám: 0011) ajánlja fel.

Az 1% rendelkezések határideje: 2024. május 21. (kedd, 23:59)

Kép leírása

Maradjon naprakész a ferencesek szolgálataival kapcsolatban!

Ha értesülni szeretne a rendtartomány életét érintő friss hírekről, lelkiségi tartalmakról és az alapítvány által támogatott szolgálatok és missziós tevékenységek fejleményeiről, kérjük, adja meg e-mail címét is a rendelkező nyilatkozaton, vagy iratkozzon fel negyedéves hírlevelünkre a www.ferenc800.hu oldalon!

Ferences Média, 2024