„Egytál” melegétel a rászorulóknak

„Egytál” néven indít új gyűjtést alapítványunk. Támogatóink a gyűjtés során 1000 forintos, virtuális „ebédjegyeket” vásárolhatnak, amelyekért egy tál ünnepi melegételt, valamint egy tartós élelmiszereket tartalmazó csomagot kaphatnak nehéz helyzetbe került testvéreink.

Alapítványunk új adományozási lehetőséget kínál. Az „Egytál” néven induló támogatási program nagyböjt elején veszi kezdetét és húsvétig tart majd. A gyűjtés elindításával szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy legszegényebb testvéreinknek – a karácsonyi időszak mellett – a húsvéti ünnepek alkalmával is nagy szükségük van mindannyiunk támogatására.

2018 nagyböjtjében a Ferences Rendtartományhoz tartozó két intézménynek – a szegedi ferencesek által üzemeltetett szegedi szegénykonyhának, valamint a Kárpátalján található nagyszőlősi szegénykonyhának – ajánljuk fel a beérkező adományokat.
A program különlegessége, hogy mivel sok nélkülöző számára ez az egyetlen lehetőség, hogy a húsvéti ünnep alkalmával igényes körülmények között, valóban jó minőségű élelmiszerhez jusson, már egy ebédjegy megvásárlása is kiemelten nagy segítséget jelent.

A gyűjtés előreláthatólag adventben is folytatódik majd, és, reményeink szerint, kiterjesztjük további – a ferences rendhez kapcsolódó – étkeztetést biztosító intézményekre is.
Szegeden, az Alsóvárosi Ferences Plébánián található szegénykonyha immár tíz éve működik. Októbertől májusig reggelit és meleg vacsorát adnak a város szegényeinek és a hajléktalanoknak.
Kárpátalján, a Nagyszőlősi Ferences Plébánia karitászán keresztül működő szegénykonyhán naponta 180 meleg ebédet osztanak ki. Ezen a helyszínen az év minden napján várják a rászorulókat.

„...amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek.” Mt 25,40

Ferences Alapítvány, Ferences Sajtóközpont

grafika: Varga Attila Gellért